Merriam-Webster Dictionary – vynikající offline slovník pro Android

Kvalitní offline slovníky pro Android bývaly často jedny z nejdražších aplikací, které lze vůbec do telefonu zakoupit. Ale tomu je konec!

Merriam-Webster je známá značka předních amerických slovníků angličtiny. Již dříve bylo možné zakoupit tyto slovníky např. od společnosti Paragon Software, nyní je však k dispozici aplikace jejich vlastní výroby a to zcela zdarma!

Tento výkladový slovník nabízí snadné vyhledávání slov včetně různých tvarů sloves, jejich podrobnou definici, příklady vět, ukáže vám antonyma a synonyma a někdy dokonce i původ slov (tyto funkce nemají často ani placené aplikace od konkurence).

To vše zvládne aplikace offline, tedy bez nutnosti být připojen k internetu. Pokud však internetové připojení v telefonu máte, nabízí další zajímavé funkce: možnost přehrát výslovnost namluvenou rodilými Američany a vyhledávání slov hlasem.

Slovník Merriam-Webster pro Android má pouze dvě malé vady: výslovnost nezobrazuje v IPA znacích (MW je totiž určen spíše rodilým mluvčím) a zobrazuje reklamní pruh, což je však malá daň za tak výbornou aplikaci (navíc pokud jste offline, reklama se schová).

Aplikaci najdete na Android marketu. Doporučujeme!Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *