Tandem learning

Tandem learning je efektivní, zábavný a levný způsob jak se naučit cizí jazyk. Spočívá v tom, že se dva rodilý mluvčí domluví na tom, že se budou učit své rodné jazyky navzájem (tedy že např. američan bude učit čecha angličtinu a naopak čech američana zase češtinu).

Taková výuka je neocenitelná z několika důvodů:

  • je zdarma, jedná se o protislužbu
  • přinese nové kamarádství (je samozřejmě nejlepší najít tandem partnera stejného věku)
  • rodilý mluvčí vám může jednoduše kontrolovat výslovnost; hned vidíte, zda vám rozumí či ne
  • rodilý mluvčí vám poradí jaké fráze a slova se skutečně používají 

Jak najdu tandem partnera?

Nejlepší tandem partneři jsou zahraniční studenti. Lze mezi nimi najít lidi se zájmem o češtinu a studenti navíc většinou zůstávají alespoň jeden semestr, což znamená dostatek času se od nich něco přiučit.

Pokud ve svém okolí žádného cizince neznáte, pomoc lze najít ve studentských klubech, kde bývají inzeráty. Výhodu samozřejmě mají lidé vyskytující se v Praze, Brně a jiných městech, kde se vyskytuje větší množství zahraničních studentů.

Jak se domluvíme?

Pokud ani jeden z rodilých mluvčích neovládá druhý jazyk na úrovni běžné komunikace, může nastat problém, že se takoví lidé vůbec nedomluví – v tomto případě by se asi těžko od sebe něco naučili. Lékem je v tomto případě většinou angličtina, která slouží jako komunikační jazyk.

Na tom kdy a kde se budete výuce věnovat, popř. co bude jejím obsahem, je samozřejmě čistě na vás a domluvě s vaším tandem partnerem…Příspěvek byl publikován v rubrice Studium a jeho autorem je Redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *