Slovníky

Urban dictionary

Urban dictionary (http://www.urbandictionary.com/) je online slovník angličtiny. Jak už název napovídá, nejedná se o klasický slovník, jak jej známe od zavedených značek (Cambridge, Oxford, Longman, …), ale o slovník uživatelsky vytvářený. Každý tedy může (pod určitou minimální kontrolou) přispět svým slangovým slovem či slovním spojením.

Urban dictionary díky tomu obsahuje spoustu slov, která vznikla nebo změnila význam třeba v omezené geografické lokalitě či omezeném časovém období (typicky nová slova či jejich nové významy). Kromě toho tam lze samozřejmě najít i spoustu nadávek, sprostých slov a podobně. Tradiční slovníky mají většinou přísnou politiku přidávání nových slov a tak se tam taková slova nedostanou a nebo se tam dostanou až za několik let.

Často se stává, že narazíte v konverzaci, seriálu, ve filmu či na internetu na slovo, které vám běžný slovník nevysvětlí. Urban dictionary je proto někdy skvělý pomocník.

Samozřejmě nezapomeňte, že slova z Urban dictionary většinou nelze použít do psaného projevu, popř. ani do mluveného. Rozhodně se jedná o neformální, slangovou angličtinu.

Označeno štítky:


Španělština online

Blog o španělštině nejen pro začátečníky.